Tag : balkanska turneja

Во прв ред

Вечерва “Електрични оргазам” со концерт во МКЦ

Muzika24
По 23 години, познатиот култен бенд “Електрични оргазам” повторно настапуваат пред македонската публика, односно , тие...
24 Ексклузивно

Балканската фолк пејачка Драгана Мирковиќ со голем концерт во Софија (Видео)

Muzika24
Мега популарната Драгана Мирковиќ на 16-ти декември најави голем спектакуларен солистички концерт во арената Армеец во...
Балканленд

Саша Ковачевиќ во Тајланд, одмора и снима видео спотови

Muzika24
Балкански познатиот можеби и најзгоден пејач на музичката сцена, Саша Ковачевиќ веќе подолго време се...