Tag : balkanski pejac

Во прв ред

Изнендување за девојките: Саша Ковачевиќ со концертна турнеја низ Македонија

Muzika24
По минатогодишното гостување на далеку познатиот “Пивофест” во Прилеп и спектакуларниот концерт кој што го...
Во прв ред

Летово голем концерт на Дино Мерлин во Охрид

Muzika24
После совршениот и незаборавен скопски концерт во “Борис Трајковски”, одличниот настап на минатогодишниот “Пивофест”, македонската...
Балканленд

Здравко Чолиќ го најавува 14-от студиски албум “Оган и барут”

Muzika24
Познатиот балкански легендарен пејач Здравко Чолиќ го најавува својот 14-ти студиски албум насловен “Оган и...