Tag : barcelona gipsy balkan orchestra

Имам нешто да те прашам

Barcelona Gipsy Balkan Orchestra ексклузивно за Музика24: Секогаш кога станува збор за македонската музика, атмосферата е посебно убава (Фото+Видео)

Muzika24
На 11-ти декември во Скопје, во Македонската филхармонија ќе се случи вистинско чудо. Ќе се...
Во прв ред

Македонската публика подготвена го очекува големиот концерт на “Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” (Видео)

Muzika24
Како што неодамна пишувавме, светски познатите “Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” на 11-ти декември доаѓаат во...
Во прв ред

Познатите “Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” на 11 декември во Македонија (Фото+Видео)

Muzika24
11-ти декември е датумот резервиран за премиерната дружба со македонската публика и концертот на “Barcelona...
Музика на кирилица

„Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” со одлична преработка на „Море сокол пие“ (Видео)

Filip
Интернационалниот ансамбл „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” го претстави новото видео со обработка на традиционалната македонска...
Covers

“Македонско девојче” во изведба на шпански оркестар во Минхен (Видео)

Muzika24
Македонската песна “Македонско девојче” како еден од најпрепознатливиот симбол за нашата земја, ечеше среде Минхен....