Tag : belgrad

Балканленд

Јелена Карлеуша напишала писмо до Дедо Мраз, која ли желба ја посакала?! (Фото)

Muzika24
Јелена Карлеуша со колешките Марија Шерифовиќ и Сара Јо, ќе настапат пред Собранието во Белград...
Музика на кирилица

Најпознатата пинк пантерка Оливера Чирковиќ за “Жешко столче” вели: Мирна ќе бидам кога ќе умрам (Фото+Видео)

Muzika24
Во новата трета емисија од третата сезона на “Жешко столче”, младиот водител Никола Трпковски ни...
Музика на кирилица

Зафир Хаџиманов ќе биде погребан во Алејата на заслужните граѓани во Белград

Filip
Славниот Зафир Хаџиманов ќе биде погребан во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во...
Балканленд

Во среде пандемија “Црвена јабука” одржа два концерти во Белград (Видео)

Muzika24
Како што пишуваат српските медиуми, во среде пандемија, познатата босанска и балканска група “Црвена јабука” на...
Музика на кирилица

МРТ во Белград ја сними резервната снимка од евровизискиот настап на Васил

Filip
Македонската Радио Телевизија во соработка со РТС (Радио Телевизија Србија) изминатите денови работеше на реализација...