Tag : belgradska filharmonija

Културо

Поради смртта на Тасовац се откажува гостување на Белградската филхармонија

Filip
Како што известуваат од Македонската филхармонија, гостувањето на Белградска филхармонија во Скопје, на 9-ти октомври...
Балканленд

Почина Боки Милошевиќ – еден од најголемите и најпознати музичари во регионот

Muzika24
Познатиот српски кларинетист Божидар Боки Милошевиќ почина вчеравечер 16-ти април во болница во Белград во...