Tag : belorusija

Музика на кирилица

Антониа Гиговска ќе ја претставува Македонија на „Славјански базар“ (Фото)

Filip
Антониа Гиговска ќе ја претставува Македонија на познатиот интернационален музички фестивал „Славјански базар“ во Белорусија....
Фестивали

Евровизија ја забрани Белоруската песна затоа што ги исмева протестите против Лукашенко

Muzika24
Евровизија ја забрани песната што требаше да ја претставува Белорусија на годинашниот фестивал зашто наводно...
Фестивали

Лукашенко за Евровизија: Ова е уште еден напад на странски сили врз Белорусија

Filip
Белорускиот претседател Александар Лукашенко, реагираше на предупредувањето на Европската радиодифузна унија за можно дисквалифукување на...