Tag : bend

Премиера

Музика во книга: Длабок и интимен биографски портрет на пејачот на „Joy Division“ (Фото)

Filip
„Joy Division“ e со сигурност еден од најпознатите претставници на пост-панк музиката. Групата која беше...
Балканленд

Гоца Тржан и Ивана Петерс снимија песна со својот поранешен бенд „Тап 011“ (Видео)

Filip
Познатата српска поп и денс група „Тап 011“, која беше активна од 1994 до 2002 година вчера ја промовираше својата...