Tag : beograd

Музика на кирилица

Влатко Стефановски Трио ја воодушеви белградската публика (Видео)

Muzika24
Како што пишуваат српските медиуми, пред само некоја вечер Влатко Стефановски кој што е некогашен...
Музика на кирилица

Калиопи ќе одржи концерт во “Комбанк арена” во Белград

Filip
Македонската поп-дива Калиопи продолжува со својата турнеја низ регионот. После неодамна најавената турнеја низ БиХ,...