Tag : berlin

Магазин

Техното да се зачува како културно наследство под УНЕСКО, бараат берлинските DJ-и

Muzika24
Берлинските диџеи бараат техното да се зачува како културно наследство под УНЕСКО, пренесува весникот „Гардијан“....
Балканленд

Некогаш позната хрватска поп пејачка, денес џезерка… каде е и што прави Весна Писаровиќ

Muzika24
Често беше споредувана со познатите Данијела Мартиновиќ и Јелена Розга, но сепак таа остана своја,...