Tag : biba dodeva

Музика на кирилица

Биба Додева в понеделник го промовира својот најнов студиски албум „Незаборавни“

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска поп пејачка и авторка Биба Додева в...
Фестивали

“Како некогаш” на Биба Додева апсолутен победник на “Охрид фест 2019” (Видео)

Muzika24
Изминатиот викенд во Охрид нашиот најубав туристички центар, се оддржа 26-то издание од познатиот македонски...
Балканленд

Макфест 2014: Биба Додева со “Врати се” ја освоија македонската публика

Muzika24
Познатата македонска поп пејачака Биба Додева со песната “Врати се” ја освои македонската публика, а...