Tag : BIJELO DUGME

Балканленд

Клавијатуристот Владо Подани сними албум „Црно-бијело дугме“ со хитовите на Бреговиќ

Muzika24
Познатиот композитор и пијанист Владо Подани неодамна го објави албумот „Црно-бијело дугме“. Станува збор за...
Балканленд

Хрватскиот Уставен суд пресуди дека Кроација рекордс неправилно го приватизираше Југотон

Filip
„Кроација рекордс“ го загуби спорот во Уставниот суд на Република Хрватска за првите фонограми на...
Фестивали

„Скопско лето 2021“: Балетската претстава „Сви марш на плес“ на сцената на МОБ

Muzika24
Во рамки на 42-то издание на манифестацијата „Скопско лето“, Дирекцијата за култура и уметност со...
Магазин

Дали знаете кое е вистинското име на познатиот и легендарен Жељко Бебек?!

Muzika24
Неодамна познатиот пејач, поранешен член на групата „Бијело дугме“, Жељко Бебек, откри неколку интересни работи...
Балканленд

Почина Селма, жената за која беше напишна култната рок-балада на „Бијело дугме“ (Фото+Видео)

Filip
Селма Бориќ, која беше инспирација за култниот хит „Селма“ на „Бијело дугме“, почина во Хрватска...