Tag : bileti

Во прв ред

50 години музичка кариера – Јубилеен концерт на Мики Јовановски Џафер во Јавна соба во Скопје (Фото)

Muzika24
Мики Јовановски Џафер, македонски рок музичар, брилијантен вокал, неуморен перфекционист, човек кој слуша и креира...
Во прв ред

“Љубојна” ве кани на голем концерт заедно со Македонската филхармонија (Фото)

Muzika24
Како што неодамна објавија на социјалните мрежи, нашиот познат и оргинално-извонреден македонски бенд “Љубојна” на 1-ви...
Во прв ред

После првиот концерт, закажан и втор концерт на Здравко Чолиќ во Скопје (Видео)

Muzika24
Песната “Ничег није било измеџу нас”, која ја освои целата публика во регионот, петтата нумера...
Музика на кирилица

Мега проектот “Извор” со концертна промоција низ цела Македонија

Muzika24
Авалон продукција, како и секогаш досега така и овој пат, со големо задоволство најавува продолжение...