Tag : bilja krstic

Фестивали

Биља Крстиќ приреди прекрасен концерт на Фестивалот на музика од светот (Фото)

Filip
Познатата српска пејачка Биља Крстиќ, придржувана од Камерниот оркестар на Битола под диригентска палка на...
Фестивали

Следниот викенд во Битола ќе се одржи Фестивалот на музика од светот

Filip
Центарот за култура – Битола го најавува Фестивалот на музика од светот, по минатогодишната принудна...
Во прв ред

Биља Крстиќ: Најубаво е да се пее пред мала, но одбрана публика (Видео)

Muzika24
Во организација на Баги комуникации, вчера вечер во Домот на АРМ во Скопје се одржа...