Tag : biografija

Музика на кирилица

Пејачот Шпат Касапи стана советник на вицепремиерот Артан Груби

Filip
Aлбанскиот пејач Шпат Касапи од неодамна е советник во Кабинетот на првиот вицепремиер Артан Груби....
World Music

Откриени дел од мрачните тајни на кралот на попот – Мајкл Џексон

Muzika24
Контроверзиите од животот на починатиот крал на поп музиката, Мајкл Џексон, не стивнуваат дури ниту...