Tag : bit fest

Во прв ред

64 денови културна програма: „Мизар“ и „Меморија“ со концерти на „Бит Фест“

Filip
Битолското културно лето, започнува вечерва со концерт на Каролина Гочева во Хераклеја и ќе трае...
Во прв ред

“Бијело Дугме” и Влатко Стефановски одбележаа јубилеј со концерти во Битола

Muzika24
Саботата во Битола беше исклучиво резервирана за музиката. Се одржаа два концерти, во ист момент...
Во прв ред

Утре на “Бит фест” – “Тотално опуштање” и “Културно Уметнички Работници”

Muzika24
Утре 25-ти јули во рамките на битолскиот “Бит Фест” ќе се одржи заедничкиот настап на...
Музика на кирилица

Хераклеја беше премала за првиот голем концерт на Виктор Апостоловски

Muzika24
Вчера вечер младиот пејач Виктор Апостоловски познат уште од изборот на “Македонски идол” одржа концерт...