Tag : bitola

Фестивали

Биља Крстиќ приреди прекрасен концерт на Фестивалот на музика од светот (Фото)

Filip
Познатата српска пејачка Биља Крстиќ, придржувана од Камерниот оркестар на Битола под диригентска палка на...
Културо

Во Битола почнува 30-то јубилејно издание на “Интерфест”

Muzika24
Вечерва во Битола почнува 30-то јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на класична музика “Интерфест”, годинава...
Во прв ред

Антички и Хераклеа претесни за обожавателите на „Бајага и Инструктори“ (Фото)

Filip
Претходните две вечери, во организација на Авалон продукција во Античкиот театар – Охрид и битолска...
Во прв ред

„Љубојна“ го прослави 20-от роденден со концерт во Битола (Фото+Видео)

Filip
Еден од најреномираните македонски етно-бендови „Љубојна“, големиот јубилеј 20 години на сцената го прославија со...
Музика на кирилица

Уникатно добредојде: Моторџии ги пречекаа „Дивље јагоде“ во Битола (Видео)

Filip
Култниот босански хард рок состав „Дивље јагоде“, доцна синоќа пристигна во Битола за денешниот концерт...