Tag : bitola

Во прв ред

Пеѓа Јовановиќ на 27 јули во Битола – Голем концерт на ,,Ракометно игралиште” (Фото)

Muzika24
Пеѓа Јовановиќ, кој во моментов е еден од најпопуларните и најбарани изведувачи и човек кој без...
Фестивали

Културниот и информативен центар од Битола објавува конкурс за избор на нови композиции за второто издание на фестивалот на битолската серенада “Ех таа серенада”

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, Културен и информативен центар – Битола објавува конкурс, со...
Премиера

Нов видео запис „Бегаш“ на Стефанија – Девојчето со долгата коса (Фото+Видео)

Muzika24
Овој видео запис е втор од четирите спотови кои се поврзани во приказната на „Девојчето...
Музика на кирилица

Rockestra дебитираше со одличен трибјут за Шаде во Народниот театар во Битола (Фото)

Muzika24
Во саботата, сцената на Народен театар Битола беше амбиент за незаборавно музичко патување додека Rockestra...
Музика на кирилица

Ламбе Алабаковски годинава ја заокружува со новата песна „Дејгиди” (Фото)

Muzika24
Познатиот и популарен македонски поп пејач Ламбе Алабаковски годинава ќе ја заврши успешно, со нова...
Во прв ред

Оркестарот на КУД „Далмација” гости за Божиќниот концерт на Хрватскиот културен центар во Битола (Фото)

Muzika24
Во Културно информативниот центар Битола, Македонско-хрватското друштво и Хрватскиот културен центар “Марко Марулиќ”, организираше Божиќен...