Tag : blagica pavlovska

Магазин

Наместо македонски концерти, во Македонија ќе не забавуваат Цеца, Грашо, Фрајле

Muzika24
Корона рестрикциите веќе не се пречка за дружење, собирање, забави и одење по музички концерти....
Музика на кирилица

Благица Павловска ве советува да намалите со сексуалните односи за време на пандемијата

Muzika24
Фолк пејачката Благица Павловска во интервјуто за естрадниот магазин “Backstage” си ја отвори душата. И...
Музика на кирилица

Концерт за душа со гласот на Душко Георгиевски

Muzika24
Во петокот 26-ти февруари во киното “Фросина”- МКЦ, се случи успешен гала концерт на фолк...
Музика на кирилица

Скандал на “Канео фест”: Благица Павловска за влакно фалеше да го напушти фестивалот

Muzika24
Вчеравечер за време на одржувањето на поп вечерта на музичкиот фестивал “Канео фест”, кој се...
Музика на кирилица

Промоција на “Македонската Фаланга” – Виена со Благица и Душко (Фото)

Muzika24
Навивачката група “Македонска Фаланга” од Виена во сабота 25.04.2015 год. ја имаше своја официјална промоција...