Tag : blagoj nacoski

Културо

Оркестарот на Филхармонија ќе одржи концерт по повод Денот на вљубените

Filip
Оркестарот на Филхармонија в сабота, на 13-ти февруари, со почеток во 20 часот ќе го...
Културо

Вечерва јубилеен концерт на Камерниот оркестар „Скопски солисти“

Filip
Вечерва (9.11) ќе се одржи јубилејниот концерт на Камерниот оркестар „Скопски солисти“. Место на одржување...
Музика на кирилица

Погледнете како короната музички ги спои Дац, Александар Митевски и Благој Нацоски (Видео)

Muzika24
“Уште ми фалиш”, песната што Александар Митевски и Драган Спасов-Дац ја испеаја лани на фестивалот...