Tag : blagoja grujovski

Музика на кирилица

Благоја Грујовски си заминува од „Везилка“?! (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот фолк пејач Благоја Грујовски кој воедно ја имаше...
Музика на кирилица

Благоја Грујовски: За дочекот на Новата година ќе бидам во Швајцарија

Muzika24
Како што неодамна Ви пишувавме, со новата сезона на утринската емисија “Македонија денес” чија водителка...
Музика на кирилица

Благоја Грујовски е победник на овогодинешното издание „Цветници“ (Видео)

Muzika24
Оваа година имавме можност да уживаме во 14 новокомпонирани авторски композиции кој се иведоа од...