Tag : bojana skenderovski

Премиера

Бојана Скендеровски ја промовираше „Лажни светови“: „Одамна сакав ваква песна“ (Фото+Видео)

Muzika24
Во понеделникот, 4-ти март, во познатиот скопски ресторан „Дион“, познатата македонска пејачка Бојана Скендеровски ја...
Музика на кирилица

Бојана Скендеровски на „Макфест“ со креација инспирирана од „Дилбер Стана” (Фото+Видео)

Filip
Овогодинешното 38-мо макфестовско издание не помина без двократниот победник на единствениот фестивал на забавна музика...
Музика на кирилица

Караванот тргна! Штипјани покажаа дека во срцето ја носат Македонија! (Фото)

Muzika24
Плоштадот „Слобода“ во Штип беше претесен за штипјани, кои дојдоа да го поздрават стартот на...
Во прв ред

Македонска Каменица ќе гo слави Денот на рударите со Аца Лукас

Filip
Во склоп на Каменичко културно лето 2023, а по повод Денот на Општина Македонска Каменица...
Музика на кирилица

Бојана Скендеровски: „Заветна“ е повеќе од песна, таа е химна… во себе ја содржи сета вистина за Македонија! (Видео)

Muzika24
Неофицијалната химна на Македонците како што ја нарекуваат „Заветна“ на легендарниот Пепи Бафтировски, Бојана Скендеровски...
Во прв ред

Лени Партикова, Бојана Скендеровски и Ареа дел од Тетовското културно лето

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, во рамки на Тетовското културно лето кое ќе стартува...
Магазин

Иван Јованов – Либеро: Во животот не сум се скарал ни со најголемите душмани (Видео)

Muzika24
Велигденското издание на „Нешто конкретно” го одбележаа тројца музичари и еден спортист, а зборуваа на...
Премиера

Бојана ја промовираше својата најнова хит песна „Ми треба” (Фото+Видео)

Muzika24
„Ми треба” е насловот на новата песна на Бојана Скендеровски, со која таа реши да...
Премиера

Пејачката Бојана Скендеровски ја промовираше најновата песна со видео спот (Видео)

Muzika24
Познатата македонска поп пејачка Бојана Скендеровски очигледно не застанува кога се во прашање новите музички...