Tag : bosna i hercegovina

Магазин

Погледнете: Како звучат светски познатите Адел и Сиа на балкански начин (Видео)

Muzika24
Поранешната пејачка на групата “Диванхана”, Шејла Грдиќ, неодамна на својот Инстаграм профил постираше интересни преработки...
24 Ексклузивно

24 Ексклузивно: Хари Мата Хари на пролет ќе одржи неколку концерти во Скопје

Filip
Балканската ѕвезда Хари Варешановиќ со својот бенд “Хари Мата Хари” пролетта 2020 година ќе одржи...
Музика на кирилица

Калиопи за Свето Преображение ќе настапи во Требиње, БиХ

Filip
Македонската музичка дива Калиопи, продолжува со настапи низ поранешна Југославија. Букле по повод празникот Свето...
Премиера

24Промо: Маид Хечимовиќ промовираше нова песна и видео спот (Видео)

Muzika24
Момчето кое по учеството на регионалното шоу “X Factor” ги освои симпатиите на публиката низ...
Премиера

Конечно: Илма Карахмет со прв сингл и видео запис (Видео)

Muzika24
Познатата изведувачка од Босна и Херцеговина поточно од регионалното шоу “X-Factor”, својата кариера ја заокружи...