Tag : brak

World Music

Познатата пејачка Адел се разведува, со сопругот ќе поделат 190 милиони долари

Muzika24
Светската музичка ѕвезда Адел конечно го добила решението за развод. Мегапопуларната пејачка со ангелски глас...
Музика на кирилица

Калиопи признава: Не ми треба брак, уживам во слободата

Muzika24
Нашата позната македонска поп пејачка Калиопи Букле признава дека нема емотивен партнер. Таа за српски...
Музика на кирилица

Македонски композитор ги создава најголемите хитови во Бугарија (Фото)

Muzika24
Еден од најпознатите македонски композитори кои пред пет-шест години жареше и палеше со своите хитови...