Tag : bremena

Музика на кирилица

Дали пејачката Велевска е трудна по четврти пат или пак само е малку поправена?! (Фото)

Muzika24
Пред само неколку дена се одржа десетото јубилејно издание на музичкиот фестивал “Тумба Фест”, кој...
Балканленд

И покрај бременоста, Сека Алексиќ сеуште настапува низ регионот

Muzika24
Сека Алексиќ, која пред неколку недели дозна дека бремена, и натаму настапува ширум регионот. И покрај...
Музика на кирилица

Тамара подготвувајќи се за концертот, го очекува своето прво дете

Muzika24
Познатата македонска поп пејачка Тамара Тодевска, како што пренесува порталот “Телеграф”, е во четвртиот месец...