Tag : bugarija

Музика на кирилица

Македонскиот амбасадор во Софија повикан во бугарското МНР поради односот кон Гарванлиев

Filip
Вицепремиерот и министер за надворешни работи Екатерина Захариева, го повикала заменик-шефот на амбасадата на Република...
Културо

Култната петта симфонија на Малер на сцената на Македонската филхармонија

Muzika24
“Танц на судбината” е насловот на претстојниот концерт на Македонската филхармонија кој под палката на...
Музика на кирилица

Слаткар поради неверство пукаше во својата сопруга (Видео)

Muzika24
Слаткаристика премиерно ја промовираше соработката со “Young BB Young” од Бугарија – новата песна и...
Музика на кирилица

Слаткаристика одржа одличен концерт во Софија (Фото)

Muzika24
Слаткаристика во саботата го одржа најавениот концерт во концертната сала од клубот “Mixtape 5”, во...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Кеба повторно пее на бугарски

Muzika24
Нашите соработници од Бугарија, ТВ Балканика и Диапазон Рекорс ексклузивно за читателите на Специјализираниот македонски...
Музика на кирилица

Слаткаристика снимаше видео спот во ромско гето во Софија (Фото)

Muzika24
Слаткаристика извесен период помина работно во соседна Бугарија. Тој по одржувањето на концертот во клубот...
Во прв ред

Неврокопски Ансамбл се претстави пред македонската јавност

Muzika24
Градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски синоќа го пречека и беше домаќин на градоначалникот на...