Tag : cd

Балканленд

Кроација рекордс го објави концертот на Сергеј Четковиќ во Арена Загреб на Blu-ray и ЦД (Фото+Видео)

Filip
Сергеј Четковиќ, една од најголемите регионални поп-sвезди, одржа прекрасен концерт на 14-ти февруари 2020 година...
Балканленд

Кроација рекордс објави антологија на Рајко Дујмиќ (Фото+Видео)

Filip
Антологијата на еден од најголемите композитори во историјата на хрватската дискографија, Рајко Дујмиќ е во...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Пабло Мартинез од “Ангели” – Би сакал да свирам за фановите во Македонија (Видео)

Muzika24
Дали се сеќавате на Симон од тинејџерската тв серија “Ангели” која се емитуваше на македонските...