Tag : ceca raznjatovic

Во прв ред

После охридскиот концерт, Цеца ќе пее и на “Тиквешки гроздобер 2018” (Фото)

Muzika24
Балканската фолк-ѕвезда Цеца Ражнатовиќ ќе пее на последната вечер од манифестацијата “Тиквешки гроздобер 2018” во...
Балканленд

Цеца се насолзи од изненадувањето на музичката телевизија ТВ Балканика (Фото)

Muzika24
Непосредно пред одржувањето на големиот спектакуларен концерт на балканската кралица на фолк музиката Цеца во...