Tag : ceca

Балканленд

Сестрите Родиќ “полудеа“ по синовите на пејачките: И најстара сестра е во врска со син на пејачка? (Фото)

Filip
Откако Богдана Родиќ стана снаа на Цеца, следуваше нејзината сестра Бојана која се омажи за...
Балканленд

Се поради Цеца? Марија Шерифовиќ престана да комуницира со Вања Кнежевиќ

muzika 24
Големо внимание привлече дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ од понатамошното натпреварување во „Sвездите на Гранд“, и...
Во прв ред

Општина Штип ја откажа овогодинешната “Пастрмајлијада”

Filip
Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, соопшти дека поради пандемијата Ковид-19 се откажува овогодинешното издание...