Tag : centar za kultura bitola

Фестивали

Биља Крстиќ приреди прекрасен концерт на Фестивалот на музика од светот (Фото)

Filip
Познатата српска пејачка Биља Крстиќ, придржувана од Камерниот оркестар на Битола под диригентска палка на...
Фестивали

Следниот викенд во Битола ќе се одржи Фестивалот на музика од светот

Filip
Центарот за култура – Битола го најавува Фестивалот на музика од светот, по минатогодишната принудна...
Фестивали

Со операта „Севилскиот берберин“ започна „Интерфест“ – Битола (Фото)

Filip
Вчера вечер со операта „Севилскиот берберин“ во изведба на солисти, оркестарот и машкиот хор на...
Фестивали

Со концерт на Владимир Четкар заврши Фестивалот на музика од светот (Галерија)

Filip
Синоќа во Пациото на Н.У. Завод и Музеј – Битола се одржа последниот настан од...
Фестивали

Фестивал на музика од светот на 18-ти и 20-ти септември во Битола

Filip
Директорката на Центарот за култура – Битола, Маја Андоновска – Илијевски, сподели со јавноста дека...