Tag : centar za kultura marko cepenkov

Културо

По 57-ми пат државна изложба “Денови на македонска фотографија” во Прилеп

Muzika24
Вчера вечер во Центарот за култура “Марко Цепенков” се оддржа 57-та по ред државна изложба...
Во прв ред

И оваа година во Прилеп, Интернационален џез викенд од 25-ти до 27-ми август

Muzika24
На големо задоволство на прилепските љубители на најслободната музичка форма, џезот, и воопшто на урбаното...
Музика на кирилица

“Бен Хур” со нова песна и видео спот (Видео)

Muzika24
Како што дознава специјализираниот музички портал Музика24, познатиот прилепски рок-бенд “Бен Хур” имаат нова песна....
24 Ексклузивно

Успешно заврши и второто издание на младинскиот музички фестивал “Cover fest”

Muzika24
Во петокот на 6-ти ноември, во големата сала на Центарот за култура “Марко Цепенков” во...
Во прв ред

Младински музички фестивал “Cover Fest” за прв пат во Прилеп

Muzika24
Во градот под Марковите кули, градот херој Прилеп, на 15-ти октомври (среда) во големата сала...