Tag : cestitka

World Music

Италијанецот кој што победи на Евросонг, ко од мајка роден го честиташе Божиќ (Фото)

Muzika24
Дамиано Давид, фронтменот на италијанскиот бенд “Манескин” кој победи на Евровизија го честиташе Божиќ на...
Фестивали

Пендаровски: „Веќе половина век „Златно славејче“ е дел од музичката лектира на најмладите“

Filip
По повод одржувањето на 50-то издание на детскиот фестивал „Златно Славејче“, претседателот на Република Македонија...