Tag : cmc festival

Фестивали

CMC телевизија започна со емитување на фестивалската емисија “Во пресрет на CMC фестивалот” (Видео)

Muzika24
14-то издание на хрватскиот музички фестивал “CMC Festival”, кој е и еден од најголемите музички...
Фестивали

Познати изведувачите на 13-то издание на „CMC Festival“

Filip
Ова лето, фестивалот „CMC“ подржан од Калцедонија повторно ги носи најголемите имиња на регионалната музичка...
Балканленд

“Каранфили” на Нивез Целзиус прогласена за песна на годината (Видео)

Muzika24
Со песната “Каранфили”, познатата хрватска пејачка Нивез Целзиус заедно со тамбурашкиот состав “Петица”, вчера вечер...