Tag : conquering lion

Во прв ред

Голем спектакл на Широк сокак со “Забрањено пушење” и “Conquering Lion” (Фото)

Filip
Сараевските рокери “Забрањено пушење” синоќа приредија голем музички спектакл во Битола. Неколку илјадната публика под...
Во прв ред

“Забрањено пушење” и “Conquering Lion” – главни ѕвезди на “Битола отворен град 2017” (Фото)

Filip
Оваа година главни ѕвезди на големата сцена на Широк Сокак во рамките на фестивалот “Битола...
Музика на кирилица

На InMusic настапуваат и “Conquering Lion”

Muzika24
Различните музички стилови ги карактеризираат бендовите кои се приклучија на еден од најдобрите музички фестивали во регионов, хрватскиот “InMusic”...