Tag : cover

Covers

Фолк пејачката Елена Јовческа сними кавер верзија за хит песна од Драган Вучиќ (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, неодамна нашата позната македонска фолк пејачка Елена Јовческа сними...
Covers

Саксофонистот Горан Папаз го преработи хитот на Тоше Проески “Го молам ноќва небото“ (Аудио)

Muzika24
Познатиот македонски саксофонист Горан Папаз кој е познат по многубројните композиции кои се авторски, и...
Музика на кирилица

„Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” со одлична преработка на „Море сокол пие“ (Видео)

Filip
Интернационалниот ансамбл „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” го претстави новото видео со обработка на традиционалната македонска...