Tag : covers

Covers

Позната турска пејачка со одлична изведба на македонската народна песна “Елено ќерко” (Видео)

Muzika24
Деновиве беше промовирана нова верзија на песната “Елено ќерко’’ која ја изведува турската пејачка Gül...
Covers

Филип Пешевски со одлична емотивна изведба на познатиот хит “Ако не те сакам” (Фото+Видео)

Muzika24
Неодамна музичкото студио “Спасенцовски” започна со реализација на еден интересен и можеби досега невиден музички...