Tag : covid19

Магазин

Погледнете: Од што се медицинските лица во Романија направија новогодишна елка (Фото)

Muzika24
Вработените во вакцинален пункт во Букурешт, Романија, направија новогодишна елка од 19.000 празни шишиња од...
Фестивали

Вечерва на “Скопско лето” – концерт на етно составот „Монистра”

Muzika24
Вечерва, 21-ви јули (среда) ќе се одржи концертот насловен „Киниса моме на вода” на етно...
Во прв ред

Ѓоко Ѓорчев го најавува концертот по повод 30 години кариера на македонската музичка сцена

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот македонски поп пејач Ѓоко Ѓорчев кој често е...
Балканленд

Почина познатиот македонски композитор, аранжер и хармоникаш Тодор Трајчевски

Muzika24
Oд компликации како последици на Ковид–19 почина познатиот македонски композитор, аранжер и хармоникаш, Тодор Трајчевски....