Tag : crna gora

Во прв ред

Македонскиот камерен оркестар „Профундис“ и пијанистката Ема Попивода ќе настапат на интернационалниот фестивал „КоторАрт“ во Црна Гора (Фото)

Muzika24
Денес, 20-ти јули, македонскиот камерен оркестар „Профундис“ заедно со виртуозната пијанистка Ема Попивода како солист...
Културо

Македонска филхармонија ќе гостува во Подгорица и во Дубровник (Фото)

Muzika24
Оркестарот на Македонската филхармонија следната недела ќе гостува во Подгорица (4-ти јули) и во Дубровник...
Балканленд

Трагедија од Црна Гора, почина младиот натпреварувач од „Ѕвезде Гранда“ – Момир Луковац

muzika 24
Здружението на поп-уметници на Црна Гора и учесниците на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“ доцна вечерва...