Tag : croatia records

Фестивали

Претставени изведувачите на 16-тиот CMC фестивал во Водице

Muzika24
Долгогодишната музичко-туристичка приказна на фестивалот СМС, најголемиот хрватски и балкански музички фестивал, продолжува со 16-годишна...
Во прв ред

Јурица Паѓен: Внимавајте што жените ви ставаат во Вашето кафе (Фото+Видео)

Muzika24
Во организација на Кроација Рекордс и нивниот претставник во Македонија – познатиот музички новинар Иван...
Имам нешто да те прашам

Иван Беќковиќ: Сакам да им подарувам на луѓето работи кои можат да ги направат среќни (Фото)

Muzika24
Тој е еден од најдобрите и најпознатите македонски музички новинари. Што би би рекле ние,...
Балканленд

Прв албум на Миа Димшиќ „Монолог“ и на англиски јазик (Фото)

Muzika24
Новиот албум на Миа Димшиќ, една од најпопуларните млади кантавторки, насловен „Монолог“ (Monologue), како издание...