Tag : croatia

Фестивали

Baby Lasagna пречекан од своите фанови се расплаче на Градскиот плоштад, а публиката скандираше: ”Марко, ние те сакаме!” (Фото)

Muzika24
По пристигнувањето на аеродромот, хрватскиот евровизиски претставник Baby Lasagna пристигна на Градскиот плоштад во Јелачиќ...
Фестивали

Србија, Хрватска и Словенија влегоа го големото саботно финале на Песна на Евровизија

Muzika24
Спектакуларно започна годинешното 68-мо издание на Песна на Евровизија во Малме, Шведска. За титулата најдобра...
Балканленд

Нина Бадриќ моли за помош: Побарајте го Keanu Reeves и кажете му дека смее сродни души (Видео)

muzika 24
Нина Бадриќ од првиот ден кога се појави на музичката сцена на поранешна Југославија освои...
Музика на кирилица

Единствениот балкански виртуоз на гитара Влатко Стефановски и триото V3 ќе настапат на третото издание на фестивалот „U zagrljaju kamena i mora“ во каменоломот Монтракер во Врсар (Фото)

Muzika24
На третата вечер на фестивалот „U zagrljaju kamena i mora“ на 26-ти август, во 21...