Tag : crvena jabuka

Во прв ред

Карлеуша ќе го спасува “Пивофест”?! (Фото)

Muzika24
По минатогодишниот дебакл на некогаш познатиот и најпосетуван Фестивал на пивото и скарата во Прилеп,...
Фестивали

Уште непочнат „Пивофест” го допре дното – се прославува непостоечки јубилеј со веќе видени музички имиња (Фото+Видео)

Muzika24
И покрај тоа што од Општина Прилеп „незнаат” кога ќе почне „Пивофест”, тие веќе втора...
Во прв ред

На 25-ти март интимен концерт на “Црвена јабука” во Македонска филхармонија (Фото)

Muzika24
За еден месец Авалон продукција ќе биде домаќин на еден од многуте концерти планирани за...
Балканленд

Сараево во знакот на „Црвена јабука“: Отворена голема изложба по повод 35 години од основањето (Фото+Видео)

Filip
Сараево вчера беше во знак на „Црвена јабука“. Во улицата Штросмаерова беше отворена мултимедијална изложба...
Балканленд

Прва божиќна нумера од регионот: Жера, Зец и Валентин со празничен хит (Видео)

Filip
Валентин, Дражен Жериќ – Жера од „Црвена јабука“ и Владимир Кочиш – Зец од „Нови...