Tag : cvetelina janeva

Балканленд

Цветелина Јанева и Александар Робов постигнуваат огромни успеси со првиот заеднички дует (Видео)

Muzika24
Денес 5-ти октомври свој роденден прославува една од најпознатите бугарски пејачи – Цветелина Јанева, која...
Премиера

Цветелина Јанева го промовираше новиот спот за песната “Без думи” (Видео)

Muzika24
На својот роденден познатата бугарска пејачка, ексклузивка на Payner production, Цветелина Јанева ги изненади и...