Tag : d festival

Музика на кирилица

“Таксират” и “Д Фестивал” номинирани за најдобри фестивали во Европа (Фото)

Muzika24
Двата најголеми фестивали во организација на „Пасворд Продакшн“ – “Таксират” и “Д Фестивал”, се во...
Фестивали

Констракта за Бекстејџ: Ги сакам Македонoнците, ги слушам Funk Shui, а ми се допаѓа продукцијата на Дарко Димитров (Фото+Видео)

Muzika24
Малкумина знаеја за Ана Ѓуриќ – Констракта, сѐ додека таа не се појави на првата...