Tag : dalibor daki gosic

Музика на кирилица

Почеток на нов музички проект на Далибор Даки Ѓошиќ “Ајде сонце зајде” (Видео)

Muzika24
Фолк пејачот Далибор Даки Ѓошиќ, вчера пред своите колеги, новинари, пријатели, соработници официјално го промовираше...