Tag : dallas records

Балканленд

Тереза Кесовија доби француски орден и промовираше нова песна на француски јазик (Видео)

Filip
Хрватската музичка дива Тереза Кесовија, синоќа во Загреб беше одликувана со француското одличје Витез од...
Балканленд

Џибони го претстави новиот сингл со африкански призвук (Видео)

Filip
Скоро точно пет години од објавувањето на последното дискографско издание „Фамилија“ со Оливер Драгојевиќ. Џибони...
Балканленд

„Психомодо поп“ со спот за „Вампир“ ја испраќаат 2020-та година (Видео)

Filip
Неочекуваните настани што го свртеа целиот свет наопаку ја одбележаа оваа незаборавна 2020-та година. За...
Балканленд

Далас рекордс ги издаде новите албуми на Нина Краљиќ и „Павел“

Filip
Престижната дискографска куќа Далас рекордс од Хрватска предпразнично ги промовираше новите албуми на Нина Краљиќ...