Tag : damjan pejcinoski

Премиера

24 Промо: “Етносфера”, Дамјан Пејчиноски и Џамбо Агушев – “Дафина” (Видео)

Muzika24
Групата “Етносфера” ја претстави својата нова песна насловена “Дафина”, за која повторно соработуваше со принцот...
Во прв ред

Започна “Krusevo Workshop 2017” (Фото)

Muzika24
Како и секоја година, традиционално и оваа трета по ред стартуваше бесплатната музичка работилница “Krusevo...