Tag : damjan stoimenovski

Музика на кирилица

Дамјан Стоименовски настапи на фестивалот во Маглај, каде што својата кариера ја започнаа Северина и Лепа Брена (Фото)

Muzika24
На 8 и 9 Септември се одржа меѓународниот фестивал „Студентско лето“ во Маглај. На двете...
Премиера

Дамјан Стоименовски ја промовираше својата прва песна ,,Те губам” (Видео)

Muzika24
Пред само неколку дена, младиот и талентиран Дамјан Стоименовски ја промовираше својата нова и прва...
Covers

Младиот Дамјан Стоименовски сними емотивен кавер за песната “Мајко” (Видео)

Muzika24
Неодамна младиот Дамјан Стоименовски позитивно ја изненади и воодушеви македонската и балканска публика со својот...