Tag : dani dimitrovska

Премиера

Дани Димитровска го промовираше првиот сингл од новиот албум “Има љубов во нас” (Видео)

Muzika24
„Страдаме во илузија дека сме немоќни, неспремни, зли и сурови. Љубов е лекот. Секој сам...
Музика на кирилица

Врвна музичка екипа сними џез преработка на „Каранфило филфило моме“ (Видео)

Filip
Денес споделуваме уште една преработка на стара македонска песна. Овој пат во нуво руво ја...
Музика на кирилица

“Ни велат дека музичарите не биле во системот, значи, непостоечки сме”, се пожали поп пејачката Дани Димитровска

Muzika24
Поп-пејачата Дани Димитровска го искажа својот револт на социјалните мрежи, по повод неможноста на државата...
Имам нешто да те прашам

Дани: Посакувам македонската музика да си ја добие вредноста која ја заслужува (Интервју)

Filip
Нов ден, ново интервју. Денешното новогодишно интервју на Музика24 е со една од најпознатите македонски...