Tag : daniel kajmakoski

Музика на кирилица

Кристина Димитри за новиот брак на бившиот Кајмаковски: Нашла крпа закрпа (Видео)

Muzika24
Поп-пејачот Даниел Кајмакоски , победник на првата сезона на шоуто на таленти „Х – Фактор...
Во прв ред

Богата новогодишно-празнична програма во Охрид

Muzika24
Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, веќе е објавена новогодишната-празнична музичка програма во...
Музика на кирилица

Даниел Кајмакоски сними дует со “Неверне бебе” (Фото)

Muzika24
Даниел Кајмакоски конечно ја израдува публиката со нова песна, а овој пат обожавателите имаа можност...
Премиера

Даниел Кајмакоски ја промовираше српската верзија на “10 лета” (Видео)

Muzika24
Откако ја испромовира песната “10 лета”, Даниел Кајмакоски една недела подоцна ја пушти во етер и...
Балканленд

Поранешни членови на “Blackstreet” ќе настапат заедно со Даниел Кајмакоски на Евровизија 2015 (Видео)

Muzika24
“Merj” кои се всушност поранешни членови на R&B групата од 90-те “Blackstreet”, воедно и добитници...
Музика на кирилица

Даниел Кајмакоски со подарок до неговата мајка и сите фанови на Евровизија (Видео)

Muzika24
Гледањето Избор на песна за Евровизија е традиција длабоко вкорената во илјадници семејства ширум Европа....
Балканленд

Погледнете: Спотот за евровизиската “Autumn Leaves” (Лисја есенски)

Muzika24
Како што веќе Ве информиравме, денес во Македонската Радио Телевизија во студиото М1 се промовираше...