Tag : danijela martinovic

Во прв ред

Данијела Мартиновиќ премиерно на 17-ти март во Македонската филхармонија (Фото)

Muzika24
Нашите пријатели и соработници од Авалон продукција со задоволство не информираат дека на 17-ти март...
Фестивали

Додека Прилеп го исчекува “Пивофест”, Градоначалникот Јовчески тактизира (Фото)

Muzika24
Веќе навлеговме во месец јуни, а Општина Прилеп не се огласува околу овогодинешното издание на...
Балканленд

Данијела Мартиновиќ не крие дека е заљубена, прочитајте како се запознале со Петар Грашо

Muzika24
Познатата балканска поп пејачка Данијела Мартиновиќ не ги крие своите емоции и со необична порака...
Премиера

Данијела Мартиновиќ со роденденска преработка на хитот “Свилени” (Видео)

Filip
Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ по повод својот роденден (15-ти јули) промовираше преработка на песната “Свилени”...
Во прв ред

Данијела Мартиновиќ: Искористете ја својата прилика да оставите трага во вечноста (Фото)

Muzika24
Изминатите два дена Скопје и Македонската Народен Театар уживаа едно посебно музичко доживување, концертот на...
Во прв ред

После првиот, закажан и втор концерт на Данијела Мартиновиќ во Скопје

Muzika24
Како што веќе сите знаете, познатата хрватска пејачка Данијела Мартиновиќ на 14-ти февруари ќе оддржи...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Данијела Мартиновиќ (Фото)

Filip
Водечкиот македонски музички портал Музика24, Ви носи уште едно екслузивно интервју. Музика24 направи интервју со...