Tag : darko bilbilovski

Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Дарко Билбиловски – Секој нов ден за мене е предизвик

Muzika24
Популарниот фолк изведувач со златно грло кој ја негува фолклорната традиционална македонска музика ни откри...
Премиера

24 Промо: Дарко Билбиловски – “Седнав да вечерам” (Видео)

Muzika24
Откако легендарниот Мирко Митревски ја отпеа уште полегендарната и една од најслушаните песни “Седнав да вечерам”,...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Дарко Билбиловски и Анета Молика снимија спот за “Ој, девојче девојче” (Видео)

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 како и секогаш, така и овој прв Ве известува за...
Имам нешто да те прашам

На кафе со… Дарко Билбиловски (Фото)

Muzika24
Дарко Билбиловски е наш македонски фолк пејач со кој што деновиве екипата на Музика24 го...