Tag : darko dimitrov

Балканленд

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ ја објави својата прва песна (Видео)

Filip
По долго најавување, победникот на 14-та сезона на „Ѕвездите на Гранд“, Махир Мулалиќ, ja претстави...
Премиера

Марија Спасовска и Дарко Димитров повторно ја будат македонската музичката сцена со новата модерна тинејџ песна

muzika 24
Марија со нов стил, овојпат се потпишува и како автор на музиката и текстот, а...
Музика на кирилица

Дарко Димитров дел од евровизискиот тим на „Hurricane“ (Видео)

Filip
На крајот на ноември минатата година беше објавено од РТС дека „Hurricane“ ќе бидат српски...
Премиера

24 Промо: “Главен град на тагата” – Владо Јаневски (Видео)

Filip
Познатиот македонски пејач Владо Јаневски вчера го промовираше видео спотот за песната насловена како “Главен...